Izbira svetil za komode, stranske mize, pisalne mize, mize v jedilnici in kuhinjske mize je izjemna. Najpomembnejše vprašanje: Naj bo vaša namizna svetilka funkcionalna ali dekorativna? Ali po možnosti oboje?
Če ima prednost dekorativni vidik, se morate najprej odločiti za želeni slog. Pregled si lahko ogledate v kategoriji namiznih svetilk v dnevni sobi.
Če so vam pomembne dodatne funkcije, jih ne smete izpustiti s seznama za izbiro popolne namizne svetilke. Dobro premislite, za kaj želite uporabiti svetlobo. Če to vključuje tudi "polnjenje mobilnega telefona", potem veste, kaj morate storiti: poiščite lučko s tehnologijo Qi ali povezavo USB. Če so vam pomembni barviti scenariji osvetlitve, v podrobnostih o izdelku pod "Barva svetlobe" poiščite opombo "večbarvno".
Oglejte si na primer našo ponudbo namiznih svetilk Philips Hue.
Checklist za popolno namizno svetilko
Preprosto odgovorite na ta vprašanja z da ali ne. In odločitev je že zdaj lažja.
S tem praktičnim seznamom si lahko korak za korakom pomagate pri iskanju svojega sanjskega modela. Če imate dodatna vprašanja, vam bodo naši strokovni svetovalci z veseljem pomagali. Kontaktni podatki so navedeni spodaj.
Pri namiznih svetilkah - tako kot pri vseh drugih svetilih - velja naslednje: obstajajo modeli s fiksno tehnologijo LED, pri katerih vam ni treba skrbeti za vir svetlobe. Obstajajo tudi modeli, pri katerih lahko po potrebi zamenjate žarnico. Običajno lahko izbirate med sijalkami LED in varčnimi sijalkami. Danes so najpogostejše in najbolj priporočljive sijalke LED.
V nasprotju z nekdanjimi žarnicami ne morete več izbirati žarnice na podlagi vatov. To je zato, ker se moč nanaša na porabo energije, in ne na svetilnost. Ker sijalka LED porabi veliko manj energije (do 90 %) kot običajna žarnica z žarilno nitko pri enaki svetilnosti, lahko na vate kot primerjalno vrednost mirno pozabimo. Vrednost, ki opisuje svetlobo, se imenuje svetloba in jo uporabite kot vodilo.
300-400 lumnov zadostuje za namizno svetilko. Svetlost zadostuje za osvetlitev območja. Navsezadnje ni namenjena temu, da bi zasijala v celotnem prostoru. Nasprotno: zasnovan je za udobje in svetlobne poudarke ter je s 300-400 lumni dovolj svetel za branje knjig. V tem primeru je udoben fotelj običajno postavljen poleg prijetnega vira svetlobe.
Namizno svetilko lahko postavite na nočne mizice, komode ali celo na okensko polico. V prostoru ustvarja čudovite svetlobne poudarke. Če v ospredju ni prijetna osvetlitev, temveč pisanje ali izdelovanje, morate biti pozorni na to: Pri desničarjih naj bo namizna svetilka nameščena na levi strani, da roka ne bo metala moteče sence.
Če morate delati dlje, poleg namizne luči prižgite tudi stropno luč**. To pomeni, da kontrast med osvetljeno mizo in preostalim prostorom ni tako velik, zato oči ostanejo sveže in budne.
Pogosto je res prijetno šele, ko zvečer ugasnemo svetlobo. Posebej praktični so regulatorji osvetlitve na dotik: preprosto se jih dotaknite in jakost svetlobe se postopoma zmanjša. Odvisno od modela je stikalo na dotik skrito v preprosti aluminijasti ročici na primer slavnega svetila Costanza podjetja Luceplan.
Z lučko za vpenjanje lahko vsekakor prihranite prostor, zlasti na mizi, ki je prepognjena z dokumenti. Prostorsko varčna svetilka je lahko zelo uporabna tudi na drugih mestih - na primer na knjižni polici, nočni omarici ali kuhinjski polici. Modeli, kot je Tolomeo podjetja Artemide - prava klasika -, dokazujejo, da je lahko svetlobna rešitev tudi odlično videti.
Čiščenje senčila je odvisno od njegovega materiala. Medtem ko lahko na primer polikarbonatne senčnike brez zadržkov obrišete z vlažno krpo, je treba s papirnatimi senčniki ravnati previdno, z uporabo krpice za prah. Senčnike iz blaga je običajno enostavno odstraniti in jih lahko brez težav operete.
*Mate še kakšno vprašanje o namiznih svetilkah? Potem preprosto stopite v stik z našo strokovno svetovalno ekipo - _tu_ za dostop do našega kontaktnega obrazca.
Prečrtane cene na Lumories.si ustrezajo priporočeni ceni proizvajalca.
Vse cene v EUR, vključno z 22-odstotnim DDV in brez stroškov dostave.