Solarne luči so čudovita in okoljsko prijazna možnost za dodajanje čudovitih svetlobnih poudarkov na vaš vrt. Zaradi svetlobe je tudi varnejša. Na vrtu vam ni treba napeljati kablov in vam ni treba najprej namestiti luči.
In kar je najlepše: te luči se ne pojavljajo kot dodatna postavka na računu za elektriko. Energijo namreč pridobivajo izključno iz sonca.
Solarne luči je lahko vključiti v vrtno razsvetljavo.
Kot lahko vidite: Solarne luči imajo številne prednosti - v najrazličnejših izvedbah in za najrazličnejše namene.
Na kaj še čakate? Zagotovite svojemu vrtu najlepšo svetlobo in svetle poudarke brez dodatnih stroškov za elektriko.
Seveda pa uporaba solarnih luči ni več omejena na dekorativne namene. Zato se tudi svetilnost ali lumenska vrednost solarnih luči zelo razlikuje. Nihče si ne želi, da bi z balkonske mize razsvetlil celotno sosesko z okrasnimi lučkami. Vendar le majhna razsvetljava na vrtni poti ni dovolj.
Zato je svetlost zelo odvisna od modela in - bodimo iskreni: za dekorativne luči ni ravno odločilna, kajne? Po drugi strani pa so bolj verjetni praktični modeli, kot so obcestne in stenske luči. Zato imajo ti izdelki zlahka do 400 lumnov.
Vrednost svetlobnega toka lahko najdete neposredno pri posameznem izdelku v podrobnostih o izdelku. V našem članku z vodnikom pa boste našli vse, kar morate vedeti o izrazu lumen._
**Dekorativni: **
Praktično:
To je odvisno predvsem od kakovosti svetilke. Natančneje, kakovost vgrajene polnilne baterije in svetlobe. pa tudi absorbirano sončno energijo. Svetloba torej traja približno od 5 do 20 ur. Praviloma pa je ta čas 8 do 10 ur, kar večina solarnih svetilk zlahka zmore.
Če želite, da je res preprosto: prek sonca. Brez sončne energije namreč sončne luči ne delujejo. Če želite biti natančnejši: s pomočjo sonca, solarnega modula, baterije in fotovoltaičnega učinka.
Solarne luči delujejo neodvisno od električnega omrežja in so namesto napajalnega kabla opremljene s solarnim modulom in akumulatorsko baterijo. Sončni modul podnevi absorbira sončno svetlobo in jo s fotovoltaičnim učinkom pretvori v električno energijo, ki se nato skladišči v bateriji.
Ko se stemni, se shranjena energija prenese na vir svetlobe, da se ta prižge. Samodejni senzor mraka samodejno preklopi svetilko iz načina shranjevanja v način osvetlitve.
Glede na vreme zunaj in količino sonca, ki jo lahko absorbira solarni modul, bo trajalo tudi nekaj časa, da se vaša solarna luč napolni. Ali vam zunaj sije sonce v obraz? Ali pa je precej oblačno? Ali pa dežuje kot iz škafa in sonce se danes zagotovo ne bo pojavilo?
Praviloma je na lep, sončen dan količina sončne svetlobe, ki jo prejmete čez dan, zadostna, da vaši sončni svetilki zagotovi dovolj energije.
Na začetku pa morate biti nekoliko potrpežljivi. Vendar res le na začetku. Ob prvi uporabi sončne luči je treba baterijo popolnoma napolniti za 2 dni, v slabem in oblačnem vremenu pa do 10 dni. Potrebno je toliko potrpežljivosti! Vendar to zagotavlja, da lahko naprava in njena tehnologija resnično zagotovita največjo zmogljivost baterije.
Tip za zimo: Ker številne solarne luči niso primerne za delovanje pozimi in ker svetlobni tok običajno ne zadostuje za optimalno polnjenje, je najbolje, da v hladnih mesecih svojo solarno luč postavite med štiri stene. To varuje luč in predvsem baterijo pred zmrzaljo in drugimi vremenskimi vplivi.
Potem, ko sonce zaide. V večini primerov ni treba vklopiti sončnih luči, da se prižgejo. Ko se stemni, se zaradi vgrajenega senzorja somraka samodejno vklopijo.
Upoštevajte: Zunanji viri svetlobe, kot so druge vrtne luči ali ulična razsvetljava, lahko včasih motijo delovanje. Zaradi umetne razsvetljave senzor preprosto zazna, da je okolica preveč svetla, da bi lahko vklopil solarno luč.
Poleg senzorja somraka imajo številne solarne luči še vedno stikalo za vklop in izklop. Vklop in izklop luči zato vedno delujeta!
Da, obstajajo. Poleg osvetljenega kozarca za marmelado za vrtno mizo lahko solarne luči uporabljate tudi praktično, npr. kot svetila za poti ali stene. In takšen detektor gibanja je preprosto totalno praktičen. Svetloba se v resnici prižge šele, ko stopite pred vhodna vrata ali na vrtno pot ali dovozno pot. Vendar ne prej. S tem zaščitite baterijo** in življenjsko dobo svetlobnega vira. In če svetloba traja dlje, prihranite veliko denarja in ohranite okolje.
Tudi poskrbite, da se vaše grmovnice, grmičevje in rože ne bodo zabavno razraščale nad detektorjem gibanja. To lahko bistveno poslabša delovanje. Zato: ohranite zadostno razdaljo.
*Mate še kakšno vprašanje o solarnih lučeh? Če je tako, se lahko obrnete na našo strokovno svetovalno službo - _tu_ za dostop do našega kontaktnega obrazca.
Prečrtane cene na Lumories.si ustrezajo priporočeni ceni proizvajalca.
Vse cene v EUR, vključno z 22-odstotnim DDV in brez stroškov dostave.