Zunanje stenske luči niso enostavne!
Na ohišje pada dež in toča, poleti sije sonce, pozimi pa mora biti odporno na dvomestne temperature pod lediščem. In če ne gre za sončne luči, kjer je žareče sonce najboljša stvar, vse okoljske razmere poškodujejo luči.
Z ...
... lahko že zdaj nekoliko podaljšate življenjsko dobo svojih zunanjih luči.
Vendar pa je od materiala, iz katerega je lučka izdelana, odvisna tudi njena trajnost. Ne glede na to, koga vprašate, se vsi strinjajo, da so stenske svetilke iz nerjavnega jekla dobra izbira.
Najprej eno dejstvo: stenska svetila s polikarbonatnimi ali steklenimi senčili so lahko tudi izjemno kakovostna in vzdržljiva. Če se ne odločite za posebej poceni izdelke iz smetnjaka, boste v svojih zunanjih lučeh običajno uživali dolgo časa. Vendar imajo stenske svetilke iz nerjavnega jekla številne prednosti, zaradi katerih so še posebej privlačne za večino uporabnikov:
Vendar samo nerjavno jeklo ni dovolj za zagotavljanje visoke kakovosti. Pravzaprav je nerjavno jeklo na voljo v različnih razredih.
Pomagate si lahko tako, da kupujete izdelke visoke kakovosti. Dobra izbira so izdelki blagovnih znamk STEINEL ali PHILIPS. Lumories.si Seveda imamo tudi veliko izdelkov lastne blagovne znamke, ki so prilagojeni zunanjim zahtevam in potrebam strank.
Za vhod v garažo, vhod v hišo ali ozko ulico: Zunanje stenske luči iz nerjavnega jekla se lahko uporabljajo za številne namene. Skladno s tem se tudi njihova oprema zelo razlikuje. Nekaj pomembnih kriterijev, ki vam bodo pomagali pri izbiri:
So najboljša rešitev za osvetlitev brez alternative. V primerjavi z žarnicami z žarilno nitko prihranijo** 90 % energije**, so zelo odporne na preklapljanje in zdržijo** do 50.000 ur** delovanja. Zato so prva izbira za številne (če ne vse) aplikacije na prostem.
Pravzaprav je smiselno povsod, kjer se razsvetljava praktično uporablja**. Detektorji gibanja uporabljajo razsvetljavo gospodarno, tj. takrat, ko jo potrebujete. S tem prihranite energijo in zaščitite svetlobne vire.
Toda: Ne uporabljajte varčnih sijalk. Njihov začetni čas traja, dokler ne dosežejo največje svetilnosti. Zato niso primerni za takojšnjo osvetlitev na zahtevo! Po drugi strani pa LED zagotavljajo stalno 100-odstotno svetilnost (tako kot žarnice z žarilno nitko in halogenske žarnice). Zato so primerne tako za vhodno razsvetljavo kot na primer za protivlomno zaščito.
Stenske svetilke iz nerjavečega jekla z obojestransko vtičnico
Svetilka, ki oddaja snope svetlobe navzgor in navzdol, pogosto služi tudi za staging namene. Ker se morate zavedati, da odsevne površine na prostem ne štejejo veliko. Če torej svetloba potuje navzgor vzdolž stene hiše, je videti odlično**, vendar na poti ne boste imeli prednosti glede svetlosti.
Uporabite stenske svetilke iz nerjavnega jekla z obojestranskimi svetlobnimi vtičnicami, da predstavite svojo fasado. Vendar morate to storiti brez detektorja gibanja. Ker se fasada naravno pokaže, ko je svetloba ves čas prižgana. Tudi tu vam tehnologija osvetlitve LED pomaga pri varčevanju z električno energijo.
Če stenske svetilke iz nerjavečega jekla ne delujejo na sončno energijo, je na fasadi potreben električni priključek. Namestitev naj po možnosti opravi usposobljen električar**. V paketu Lampenwelt boste našli tudi navodila za sestavljanje posamezne luči.
Vendar pa lahko že pred namestitvijo veste, kam je najbolje namestiti stensko svetilko**. To vključuje tudi, kako visoko** mora biti nameščena stenska svetilka. To je le redko mogoče izraziti v številkah, saj je vsaka nepremičnina (in tisti, ki vstopajo vanjo) nekoliko drugačna, vendar obstaja nekaj smernic, ki se lahko uporabijo kot vodilo:
Stenske luči ne smejo blesteti
To je morda najpomembnejši nasvet za namestitev tako v zaprtih prostorih kot na prostem. Če je stenska luč na vhodu v hišo bleščeča in gledate stran, ne pa proti njej, svetloba ni izpolnila svojega namena. Če ne vidite okolice (ker ste oslepljeni), lahko zlahka stopite čez, zgrešite korake ali celo prevrnete cvetlični lonček.
Temu se lahko izognete tako, da svetilko namestite približno 5 cm nad višino oči, tj. ne nižje od 1,70 m do 1,80 m. Seveda je to odvisno tudi od svetlobnega padca svetilke (ali sveti proti vam) in ali ima razpršilnik, ki preprečuje bleščanje, npr. iz polikarbonata.
Ne smete se zatakniti pri stenskih lučeh
Seveda se vam ne sme zgoditi, da bi se vam volneni pulover zataknil za vogal ohišja luči ali da bi vanj trčili s polno torbo. Če ne škoduje vam, lahko škoduje svetilki. Obema se je mogoče izogniti. To najlažje storite tako, da svetilke postavite višje.
Predvsem v ozkih hodnikih pa lahko viseče svetilke še dodatno omejijo že tako omejen prostor, ki je na voljo. Prav tako je priporočljivo uporabiti svetlobo z majhno projekcijo ali globino.
Lumories.si Informacije o projekciji/globini za vsak izdelek boste seveda našli v podrobnostih izdelka na .
Prečrtane cene na Lumories.si ustrezajo priporočeni ceni proizvajalca.
Vse cene v EUR, vključno z 22-odstotnim DDV in brez stroškov dostave.